Поїхати з дитиною закордон можна буде без дозволю батька/матері, що заборгували по аліментам

В Україні продовжують запроваджуватися законодавчі новели щодо посилення відповідальності батьків, які не сплачують аліменти на своїх дітей.

 

Черга настала і до можливості поїхати одному із батьків закордон разом із своєю дитиною без дозволу батька/матері, що заборгували по сплаті аліментів на дитину.

 

Згідно зі змінами, внесеними до статті 157 Сімейного кодексу, той з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України з метою лікування, навчання за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.

 

Читайте також – ефективні способи стягнення аліментів

 

Варто зазначити, що таку довідку видає виконавча служба, якщо борг не погашено за 6 місяців з дня пред'явлення виконавцем вимоги про стягнення аліментів. Довідка видається протягом 10 днів на вимогу стягувача і дійсна протягом одного місяця з дня видачі.

 

А у разі відсутності такої заборгованості, але наявна потреба поїхати з дитиною закордон і батько/матір не надає своєї згоди – таке питання необхідно вирішувати в суді за представництвом та допомогою адвоката.

 

 

Є і ніші способи змушення батька/матері платити по аліментам, а саме: суспільно корисні роботи, заборона на керування автомобілем, виїзд за кордон, полювання.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar