Поліцейський, слідчий, прокурор, суддя – зобов’язані поважати Вас та ваші права – дайте їм про це знати!

Силові структури ніколи не вирізнялися толерантним, ввічливим та шанобливим ставленням до звичайних громадян. На жаль, в їхню робочу практику ввійшли стандарти хамства, зверхності, грубості, а часто і катування чи нелюдяного поводження.

Але так не повинно бути завжди. Так, це було в радянському минулому, такі випадки є і в наші часи, але ми повинні зробити все для того, щоб подібна негативна практика більше ніколи не повторялася в майбутньому.

І тут ключовою роллю є те, що ми повинні активно відстоювати свої права та не дозволяти жодного зневажливого ставлення до своєї особистості та своїх прав!

І все починається з того, що ми повинні знати, що Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає обов’язок силовиків до шанобливого ставлення до вас та ваших прав, а саме стаття 11 КПК:

 

«Під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи.

Забороняється під час кримінального провадження піддавати особу катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню, вдаватися до погроз застосування такого поводження, утримувати особу у принизливих умовах, примушувати до дій, що принижують її гідність.

Кожен має право захищати усіма засобами, що не заборонені законом, свою людську гідність, права, свободи та інтереси, порушені під час здійснення кримінального провадження».

 

Будь-яке відношення правоохоронця, яке ви розцінюєте нешанобливим має бути зупиненим, а саме: ви повинні як зазначити в голос про це, так і скласти в довільній формі відповідну скаргу на вищестоящого чиновника. Роль скарги є дуже важливою, особливо якщо іде мова про жорстоке поводження чи катування. На підставі наявності відповідної скарги, адвокат, в подальшому судовому процесі, може визнати ряд доказів незаконними, а також працювати над тим, щоб відповідну особу покарали.

Коли в суді відбувається провадження і ви вбачаєте ряд обставин, що принижують вашу гідність (наприклад, коли вас помістили в клітку), необхідно про це заявити суду та вимагати виправлення відповідних обставин.

Нам варто зрозуміти одну просту аксіому – допоки ми будемо мовчати та не захищати себе – наші права будуть нівелюватися! Говоріть, протестуйте, залучайте адвоката до свого захисту – робіть все можливе, щоб себе захистити від свавілля, щоб потім було легше – і це у ваших руках!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання 

Всього коментарів: 0
avatar