Порядок приватизації квартири

Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" передбачає, що громадяни України можуть приватизовувати квартири, одноквартирні будинки, кімнати у гуртожитках. 

Законодавець передбачає, що приватизація передбачає безоплатну передачу громадянам з розрахунку санітарної норми 21 кв. м загальної площі на особу та додатково 10 кв. м на сім'ю. Якщо площа квартири виявиться більшою – вам потрібно буде доплатити за «зайві» метри, а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв. м.

Від роду квартири, її побудови та балансоутримувача потрібно буде звернутися до співробітників відділу приватизації житлового фонду районної адміністрації за місцем знаходження житла для отримання консультації щодо пакету документів, які необхідно зібрати для приватизації. Але за загальним правилом це такі документи:

-     заяву встановленого зразка, підписану всіма повнолітніми членами сім'ї, які постійно проживають і зареєстровані в квартирі. (При цьому важливо пам'ятати, що оформлення заяви відбувається при обов'язковій присутності всіх членів сім'ї та пред'явленні ними паспортів (свідоцтв про народження для неповнолітніх осіб). У заяві зазначаються всі зареєстровані в квартирі (будинку) члени сім'ї, в т. ч. тимчасово відсутні і новонароджені. Підписати заяву замість тимчасово відсутнього члена сім'ї може інший член сім'ї за наявності нотаріально завіреної довіреності, що підтверджує згоду тимчасово відсутнього члена сім'ї на приватизацію житла. Таку заяву завіряється начальником ЖЕКу; Для отримання зразку заяви, будь ласка, пишіть на електронну адресу – serg.gula@gmail.com

Дивитися також - Чи будуть забирати в людей неприватизовані квартири?

 

-     довідку про склад сім'ї наймача і про займані ними приміщення. Така довідка видається працівниками паспортного відділу ЖЕКу безкоштовно при пред'явленні паспортів всіх зареєстрованих у квартирі членів сім'ї (заявників) і дійсна протягом 1 місяця з дня видачі;

-     технічну документацію на квартиру (технічний паспорт на квартиру, поверховий план приміщень квартири або будинку, експлікацію приміщень). Взяти ці документи можна в БТІ;

-     документи, що засвідчують факт використання чи невикористання заявником права на приватизацію житла за попереднім місцем проживання (якщо хто-небудь із заявників міняв реєстрацію місця проживання після 15 березня 1993 р. Таким документом може бути паспорт - за умови, що в ньому є відмітка, що підтверджує використання права на приватизацію житла. Фахівці відзначають, що в разі використання будь-ким із заявників права на приватизацію така особа у довільній письмовій формі дає згоду на приватизацію житла іншими особами, що проживають і зареєстровані в квартирі. Якщо в паспорті немає відмітки про використання права на приватизацію, необхідно отримати довідку з попереднього місця проживання про період проживання і про те, що заявник участі в приватизації не приймав або квартира за попереднім місцем проживання не приватизована. Для отримання цієї довідки працівник відділу приватизації надає заявнику на руки письмовий запит відповідної організації за місцем проживання);

-     довідку з "Ощадбанку" про використання суми житлового чека і його залишку (за умови їх наявності);

-     копії документа, що підтверджують право на пільгові умови приватизації - наприклад, якщо є надлишкова площа, а один із заявників має статус, який дає підстави для безкоштовної приватизації незалежно від розміру загальної площі житла;

-     квитанцію про оплату послуг за оформлення документів на приватизацію;

-     копії паспортів всіх повнолітніх членів сім'ї (1 сторінка та сторінки із зазначенням реєстрації паспорта);

-     копію ордера на квартиру.

Зібрані документи необхідно подати до відділу приватизації житлового фонду в районній адміністрації за місцем знаходження житла. При цьому необхідно мати при собі паспорти всіх повнолітніх членів сім'ї та свідоцтва про народження неповнолітніх мешканців квартири (будинку).

Відділ приватизації житлового фонду готує приватизаційні платіжні доручення для оплати житлових чеків на кожного повнолітнього і неповнолітнього члена сім'ї та видає їх заявникам, які потрібно оплатити протягом місяця.

Для отримання свідоцтва про право власності заявнику необхідно подати у відділ приватизації житла паспорта всіх повнолітніх і свідоцтва про народження всіх неповнолітніх мешканців квартири, а також погашення корінців платіжних доручень.

Свідоцтво на право власності на квартиру підлягає обов'язковій реєстрації в органі державної реєстрації прав на нерухоме майно, а саме у державній реєстраційні службі України. Після відповідної реєстрації квартира вважається приватизованою, а отже вашою приватною власністю, яку ви можете продавати, дарувати, заповідати інше.

 

Для отримання додаткових документів та консультацій звертайтесь за адресою – serg.gula@gmail.com

 

Адвокат, Сергій Гула

 

 

Всього коментарів: 131 2 »
avatar
1
"а от якщо загальна площа квартири менша, то вам мають видати житлові чеки, сума яких визначається, виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості 1 кв. м."
 Що значить житлові чеки? У нас в неприватизованій квартирі на 45 кв.м. приписано 8 людей, в т.ч. 2 неповнолітніх. Що це за житлові чеки, Що вони нам дадуть?
avatar
2
добрий день скажіть чи можу я ще приватизувати квартиру
avatar
0
3
можете
avatar
4
А якщо використаний частково чек чи можна ще прививатизувати з доплатою?
avatar
5
Добрий день.Скажіть будьласка коли правитазована квартира ,чи повинен власник сплачувати кошти за квартиру кожного місяця ?
avatar
6
Добрый день. Скажите пожалуйто могу ли я оформить субсидию если я паролельно оформляю приватизацию и смену лицевых счетов.
avatar
7
скажіть будьласка якщо опікун є мені постороння людина.але вона в мене прриписана.чи можу я без неї приватизувати квартиру.
avatar
8
В ЖЕК повідомили, що безоплатна приватизація завершується 1 квітня 2107 року, хоча в інтернеті я такої інформації так і не знайшов. Можете прояснити ситуацію? Дякую!
avatar
9
Добрий день, скажіть мені будь-ласка , моій мамі відмовили в приватизаціі квартири пр причині, що наша бабця , яка була основним квартиронаймачем, була по батькові Іллінічна, так колись записували, а в довілці про смерті Ільківна.... сказали йти в суд, порадьте, що робити в такій ситуаціі, дякую
avatar
10
Добрий день! Яким шляхом я можу приватизувати квартиру, якщо будинок був збудований у 1989 р.  Будинок був відомчий (газо-будівльна організація будувала для своїх працівників) На данний момент  більш як 8 років він нікому не належить. Будинок не війшов до статуних фондів цього , вже реорганізованого та приватизованого, підприємства. Ні держава, ні міська териториальна громада, також не поставили на свій баланс. З 2012 року створили ОСББ, судилися з житловим майном, але результатів поки нема. Маю 3 діток малоітніх, тому хотілось би не втратити це, хоч і маленьке, житло.
1-10 11-13
avatar