Поручитель може бути вільним, якщо банк, позичальник, кредитор не пред’явив до нього вимоги протягом 6 місяців

Верховний Суд України 14 вересня 2016 виніс рішення по справі № 6-1451цс16 за позовом «ПриватБанку» до боржника і поручителя про стягнення грошових коштів.

 

Дане рішення є достатньо цікави, оскільки вносить ряд уточнень щодо стягнення боргу із поручителя.

Так, Суд прийшов до висновку, що якщо кредитор не пред’явив вимоги до поручителя протягом 6 місяців з дня настання строку виконання основного зобов'язання у разі, якщо термін дії поручительства не встановлений, тоді це є підставою для припинення поручительства!

Тобто – в такому разі порука припиняється, а отже, і обов'язки поручителя нести відповідальність перед кредитором разом з боржником за основним зобов'язанням також припиняються.

 

Тому, у разі, якщо банк, позичальник, кредитор звертаються до суду із вимогою стягнути із боржника борг, то суд має відмовити в такій вимозі, при правильному побудованому процесі, оскільки на зважаючи на дане рішення, суд все ж таки має відкрити провадження по справі та слухати справу.

А отже в суді необхідно бути дуже уважним та користуватися відповідними новелами, готуючи необхідні процесуальні документи. А якщо з цим виникають проблеми – необхідно обов’язково звернутися за допомогою до адвоката.

Варто пам’ятати також, що термін поруки не є строком для захисту порушеного права. Це термін існування самого зобов'язання віддати борг чи поручитися за його повернення. Таким чином, і право банку, кредитора, позичальника і обов'язок поручителя по його закінченні взаємно припиняються, а це означає, що ніяких дій щодо реалізації цього права, в тому числі застосування примусових заходів захисту в судовому порядку, кредитор здійснювати не має законодавчих підстав.

 

Знайте свої права – та перемагайте!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar