Потерпілий може вимагати відшкодування збитків від кривдника, незважаючи на повернення коштів від страхової

14 вересня Верховний Суд України своїм рішенням передбачив, що суд не має права відмовити в позові потерпілій особі на тій підставі, що цивільно-правова відповідальність шкоди застрахована і що подібні кошти мають бути відшкодовані відповідною фірмою.

 

На засіданні Судової палати у цивільних справах ВСУ розглянув справу № 6-725цс16 за позовом одного із підприємства до винуватця дорожньо-транспортної пригоди про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної в результаті ДТП.

 

Суд вірно зазначив, що право потерпілого на відшкодування шкоди є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові на тій підставі, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди вже застрахована.

Навіть у разі задоволення такого позову особа, що спричинила шкоди може пред'явити відповідні майнові вимоги до страхової компанії, з якою їм укладено договір страхування цивільно-правової відповідальності, щоб остання відшкодувала відповідні збитки.

 

Отже, потерпілим особам варто звертатися до безпосереднього винуватця не тільки ДТП, але і інших негативних подій, щоб той відшкодував шкоду. А у разі його відмови, потерпілий має звернутися до адвоката, щоб той допоміг йому підготувати відповідний позов та процесуальні документи, щоб стягнути відшкодування із винуватців.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

 

 

Всього коментарів: 0
avatar