Право на медичну таємницю – про що потрібно знати?

Сьогодні, у зв’язку із великим тиском на батьків нещеплених дітей та незаконної вимоги з боку директорів про надання медичної інформації, батькам варто знати наступне:

1 – просто так ніхто не має право вимагати від батьків інформації медичного характеру;

2 – така інформація дається виключно або: за прямої вимоги норми закону, або за згодою батьків, або за рішенням суду;

3 – на сьогодні відсутній будь-який законодавчий акт, який зобов’язує батьків надавати інформацію про щеплення дітей до освітніх закладів.

4 – Медичною таємницею є:

  • факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою;
  • стан здоров'я людини;
  • діагноз;
  • обставини, що передували захворюванню або спровокували його;
  • функціональні особливості організму;
  • інші відомості, отримані при медичному обстеженні, зокрема інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров'я родичів, близьких пацієнта.

5 – Право на нерозголошення конфіденційної інформації про людину гарантується Конституцією України (статті 32 (ч. 2), 34 (ч. 3).

6 – Право на медичну таємницю закріплене в Основах законодавства України про охорону здоров’я (статті 39 (ч. 2, 5), 39-1, 40, 43 (ч. 1)). Окремі аспекти визначені у Сімейному кодексі України (стаття 30), Цивільному кодексі України (статті 285 (ч. 2, 4), 286), Кримінальному кодексом України (статті 132, 145), Законах “Про інформацію” (стаття 21 (ч. 2).

7 – Порушення лікарської таємниці є зловживанням права на інформацію, що тягне цивільно-правову відповідальність.

 

Якщо ваші права порушують:

Стаття 145 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за умисне розголошення лікарської таємниці особою, якій вона стала відома у зв’язку з виконанням професійних чи службових обов’язків, якщо таке діяння спричинило тяжкі наслідки.

А тому потрібно звертатися із заявою про вчинення кримінального правопорушення відповідними службовими особами.

 

В будь-якому разі вам варто пам’ятати, що саме вам вирішувати чи надавати інформацію про наявність чи відсутність щеплення дитини чи ні. Не надання такої інформації не тільки не передбачає жодної відповідальності, але і є вашим захищеним правом.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar