Право на захист! Способи як себе ефективно захистити від дій поліції, слідчого, прокурора!

Без повноцінного права на захист не може існувати правова та цивілізована країна. Ми ідемо до такої країни. Змінюються поліцейські, ловлять суддів хабарників, розширюються процесуальні можливості у адвокатів. На ряду з цим, критично важливо, щоб і самі громадяни могли себе ефективно захищати. А для цього найперше, потрібно знати свої права і розуміти в чому полягає право на захист та як його реалізувати.

 

Отже, коли поліцейські, слідчі, прокурору хочуть здійснити щодо вас певну кримінальну процесуальну дію (затримання, арешт, обшук, допит…) Ви, згідно статті 20 КПК України, можете захищати себе наступним чином:

 

1 – знати на підставі чого діють силові органи. Розумієте, просто так слідчий, прокурор, поліцейський не може робити все, що йому заманеться – він або діє на підставі конкретної норми закону, яку повинен назвати, або на підставі рішення суду.

2 – надати усні або письмові пояснення з приводу підозри чи обвинувачення. Хоча робіть це дуже обережно. Універсальне правило говорить, що без адвоката найкраще нічого не говорити, а відповідати на запитання тільки з присутністю свого захисника.

3 - збирати і подавати ті докази, які підтверджують вашу невинуватість. Але в такій ситуації потрібно бути дуже пильним щодо процедури подання доказів, щоб вони не загубилися. Для цього варто проконсультуватися із спеціалістами в кримінально-процесуальному праві.

4 – брати особисто участь у кримінальному провадженні. Якщо у Вас є можливість особисто брати участь в різноманітних процесуальних, слідчих діях – їх не варто пропускати. Там Ви зможете звернути увагу слідчих на дуже важливі речі та обставини.

5 – користуватися правовою допомогою захисника. Люди часто економлять на захиснику, адвокаті, думаючи, що розберуться самі. І, часто, це призводить до серйозних грубих процесуальних помилках, які коштують людині 2-3, а той більше років життя за гратами. Все ж таки, є речі на яких не потрібно економити, а це здоров’я, життя та свобода. Обов’язково необхідно залучати адвоката до кримінального процесу як найшвидше, щоб він максимально Вам поміг та зупинив незаконні дії правоохоронних органів та суду!

6 – ви маєте право знати свої права. А для цього є обов’язок у слідчого, прокурора, судді роз’яснити Вам ваші права. Окрім того саме вони повинні забезпечити право на кваліфіковану правову допомогу та допомогти встановити зв’язок із своїм адвокатом.

Пам’ятайте, що у кримінально-процесуальних діях – Ви повинні вимагати дотримання своїх прав, зупиняти всяке свавілля та неввічливу поведінку правоохоронців і негайно заручитися допомогою адвоката!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar