При розлучені дитина не обов’язково має залишитися з матір’ю

Як правило, всі звикли до того правового факту, що суду залишають дитину матері, при розлученні подружжя.

 

Однак, суди України починають робити інший акцент щодо цього питання, а саме, Житомирський обласний апеляційний суд у справі № 285/1429/17 від 15.02.2018 зробив такий цікавий висновок :

 

«Згідно ст. 11 Закону України «Про охорону дитинства» батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей.

 

Водночас згідно роз’яснень, що містяться у п. 18 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007  № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», що при вирішенні спору про місце проживання дитини судам належить звертати особливу увагу на її вік та з'ясовувати, з ким із батьків вона бажає проживати.

 

А тому, апеляційний суд при вирішенні цього спору виходим з принципу рівності прав і обов'язків обох батьків, визначеного ст. 141 СК України та надав перевагу батьку оскільки останній може забезпечити найбільш сприятливі умови виховання дитини, що буде відповідати принципу 6 Декларації та вимогам положень ч. 2 ст. 160, ст. 161 Сімейного кодексу України, за якими місце проживання дитини, що досягла десяти років, визначається за згодою самої дитини.

 

Суд апеляційної інстанції встановив, що мати дитини майже через рік звернулася із вимогою про визначення місця проживання малолітньої дитини з нею, при цьому, за весь цей час вона не цікавилась життям дочки, не приймала участі у її вихованні та не надавала матеріальної допомоги.

 

На те, що мати фактично самоусунулася від виховання дитини вказує і той факт, що і після ухвалення рішення судом першої інстанції, мати дитини не вчиняла жодної дії щодо його виконання, до дитини не приїздила. Крім того, згідно результатів проведеного психологічного обстеження вбачається, що мати для дитини має малу значимість та своєю сім'єю вона вважає батька та бабусю, які постійно піклуються про фізичний стан та розвиток дитини, приділяють належну увагу навчанню та вихованню. А тому, суд прийняв рішення, що проживання дитини з батьком повністю відповідає її інтересам».

 

При вирішення подібних питань у суді батькам (матері чи батьку) необхідно ретельно «запастися» доказами та у судовому провадженні через свого адвоката, довести, що дитина має залишитися саме з ним.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 1
avatar
1
Є ще одна справа Дарницького суду м.Києва. Дитина залишена з батьком.
avatar