Про що повинні знати пішоходи? Або права та обов’язки громадян, які є учасниками дорожнього руху

Всі ми є пішоходами. Кожного дня десятки разів перетинаємо дороги і, на жаль, інколи це відбувається із трагічними наслідками. Тому, для того, щоб максимально уникнути ДТП та ефективно захистити себе при різноманітних дорожніх пригодах, нам варто знати про базові права та обов’язки пішохода.

Отже:

- Пішоходи повинні рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, тримаючись правого боку, саме правого, а не лівого;

- Якщо немає тротуарів, пішохідних доріжок або пересуватися по них неможливо, пішоходи можуть рухатися в один ряд узбіччям, тримаючись якомога правіше, а у разі його відсутності або неможливості рухатися по ньому - по краю проїзної частини назустріч руху транспортних засобів.

- Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності - на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

- Пішоходи, які переносять громіздкі предмети, якщо їх рух тротуарами, пішохідними доріжками або узбіччями створює перешкоди для інших учасників руху, можуть рухатися по краю проїзної частини в один ряд.

- але, особи, які рухаються узбіччям чи краєм проїзної частини в інвалідних колясках, ведуть мотоцикл, мопед або велосипед, повинні пересуватися в напрямку руху транспортних засобів.

- А це якраз пункт, який масово порушується і створює дуже багато проблем для водіїв: у темну пору доби пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

- Рух організованих груп людей по дорозі дозволяється тільки в напрямку руху транспортних засобів колоною не більш як по чотири особи в ряду.

- Перед виходом на проїзну частину з-за транспортних засобів та будь-яких об'єктів, що обмежують оглядовість, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспортних засобів, що наближаються.

- У разі наближення автомобілю з увімкненим проблисковими маячками червоного та синього кольору пішоходи повинні утриматися від переходу проїзної частини або негайно залишити її.

 

Пішоходам забороняється:

- виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху;

- раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід;

- переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження;

 

Окрім обов’язків, пішохід має права:

- на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами.

- вимагати від органів влади створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху.

 

І Варто пам’ятати, у разі причетності пішохода до ДТП він повинен подати можливу допомогу потерпілим, записати прізвища та адреси очевидців, повідомити поліції про пригоду, викликати для свого захисту адвоката і перебувати на місці до прибуття правоохоронців.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar