Про золоте правило при звернення до чиновника та про найголовнішу помилку українців

Із свого понад десятирічного юридичного досвіду, можу ствердно назвати чи не найбільш поширену помилку українців, коли вони звертаються до різних чиновників, правоохоронців чи суду – вони дуже часто роблять це усно!

Потім проходить багато часу, а їхня проблема не вирішується і вони приходять на консультацію до адвоката і розказують про свою проблему, говорячи, що жодної реакції на їхнє звернення немає.

Тоді я прошу надати копію листа-звернення та відповіді. І тут виявляється, ось ця, поширена помилка – листа немає, ну і відповіді, звичайно немає.

Дійсно, напевно, це правда – все геніальне просте! Як би це просто не звучало, але це і є золотим правилом при будь-якому зверненні до органів влади чи правоохоронців – завжди, завжди, завжди робіть це письмово!

В Україні достатньо непогано працює інструмент письмового звернення та надання відповіді на ваше звернення. Чиновники, як правило, відповідають протягом 30 днів. А із запитом про доступ до публічної інформації – протягом 10 днів. Ну, а якщо вам дуже швидко потрібна відповідь, то на адвокатський запит дають відповідь протягом 5 днів.

Для того, щоб отримати відповідь на ваше письмове звернення варто пам’ятати про декілька простих правил:

  • Звернення має бути в двох примірниках;
  • Необхідно взяти реєстраційний номер звернення;
  • У звернення має бути ваша адреса, повне П.І.П. дата та підпис;
  • Через декілька днів зателефонуйте до відповідного органу та дізнайтесь, хто має надати відповідь і відповідно зконтактуйтесь з даною особою.

Коли є відповідь з органу влади, навіть якщо неповна чи незаконна, тоді вже адвокату є над чим працювати, чи вимагати уточненої інформації, чи звертатися зі скаргою, чи надсилати свій адвокатський запит, чи звертатися до суду.

Ну, а якщо відповіді таки не надійшло, тоді адвокат через свої інструменти її витребує, головне тут вчасно звернутися.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar