Що може прокуратура і для чого до неї звертатися?

Хоча і прокуратурі скоротили повноваження, але цей правоохоронний орган залишається бути достатньо дієвим.

 

Отже, чинне законодавство на сьогодні передбачає такі повноваження прокуратури:

 

  1. представництво інтересів громадянина в суді у випадках якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення особою повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність.

 

  1. нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, досудове слідство. У разі будь-якого порушення норм процесуального кодексу у здійсненні слідства – варто звертатися із письмовою скаргою до прокурора! Письмові вказівки прокурора слідчому є обов’язковими для нього і підлягають негайному виконанню.

 

  1. нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. А саме, прокурор у будь-який час має право відвідувати місця тримання затриманих, попереднього ув’язнення, установи, в яких засуджені відбувають покарання. Тому, якщо щодо засудженого здійснюють незаконний вплив, варто звертатися його рідним до прокурора!

 

  1. розслідування корупційних справ. Заяви про корупційні факти, які вам стали відомі, необхідно надсилати у спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

 

Отже, до прокурора варто звертатися тоді, коли у вас немає можливості звернутися до суду; є явні порушення законодавства при здійсненні досудового слідства; коли знущаються над засудженим чи особою, яку помістили в психіатричну лікарню та коли вам відомі корупційні факти діяння певних осіб.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar