Що необхідно знати, якщо у вашому банку ввели тимчасову адміністрацію?

На жаль, сьогодні нерідкістю є банкротство українських банків. І з тієї економічної ситуації, яка склалася в нашій державі, варто прогнозувати, що доля неспроможності відповідних фінансових установ, чекає ще ряд банківських установ.

 

Що Вам необхідно робити, коли ви дізналися про те, що банк, де ви тримаєте свої кошти, є проблемним і в його правління введено тимчасову адміністрацію?

 

Найперше необхідно як найшвидше отримати офіційну, документовану інформацію, що, дійсно, у ваш банк введено тимчасову адміністрацію. Для цього необхідно звернутися із листом або до правління банку, або до Національного банку України. Якщо інформацію потрібно дізнатися як найшвидше, оскільки відповідь на Ваш лист може іти до 30 днів, варто звернутися до адвоката, щоб той направив адвокатський запит, на який відповідь дають протягом 5 днів.

 

Після отримання офіційної інформації про введення тимчасової адміністрації, необхідно на ім’я керівника направити офіційний лист про те, що ви є вкладником банку по відповідному договорі та просити як найшвидше повернути ваші активи.  В такому разі, ви, в певній мірі, створюєте собі додаткову перевагу над тими, хто не направив відповідного клопотання.

 

Разом з клопотанням необхідно підготувати заяву до тимчасової адміністрації про перерахування вам коштів з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

 

Варто пам’ятати, що отримати компенсацію за вкладом Ви можете тоді, коли сплив термін дії депозитного договору або відкрито поточний рахунок, у тому числі картковий. Розмір компенсації визначає Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, і на сьогодні максимальна сума, яку можна отримати, становить 200 тисяч гривень.

Окрім основної суми вкладу Вам мають виплатити також відсотки, що нараховані за вкладом на дату ухвалення рішення НБУ про неплатоспроможність фінансової установи.

 

Відстежуйте всю актуальну інформацію по рішенням тимчасової адміністрації. Дзвоніть у банк хоча б 2 рази на тиждень та регулярно звертайтесь з листами до банку, тимчасової адміністрації. Якщо банк відмовляється надавати рішення тимчасової адміністрації, тоді ці рішення необхідно витребовувати через адвокатський запит.

 

Також, обов’язково, необхідно дізнатися чи проти керівництва банку не відкрито кримінальне провадження. В такому разі необхідно готувати та подавати процесуальні документи для слідчого, щоб Вас визнали потерпілим та в майбутньому Ви могли стягнути кошти із винуватців банкруцтва банку.

 

Читайте також: Що робити, коли немає змоги платити по кредиту?

 

Зважаючи, на вище викладене, можна наголосити чи найголовнішому правилу в ситуації із ситуацією з введенням тимчасової адміністрації – Вам необхідно постійно тримати руку на інформаційному пульсі – Ви повинні перші отримувати інформацію по рішенню тимчасової адміністрації та правління банку. Це одна із найнеобхідніших умов для того, щоб, дійсно, повернути ваші вкладені кошти.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar