Що робити, якщо Вам не повертають борг?

Нерідко трапляються такі історії, коли позичали із величезним запевненням, що борг обов’язково повернуть, але коли прийшла черга на повернення коштів, з’являються такі обставини, які заважають отримати надану позику.

 

Отже, якщо ви опинилися в ситуації, коли боржник має вам повернути заборговані кошти варто застосувати наступні заходи для повернення боргу:

 

  1. Звернутися усно із проханням повернути кошти та надати час для їх повернення;
  2. У разі не виконання відповідного прохання, надіслати на адресу боржника письмову претензію. Лист потрібно надіслати з рекомендованим повідомленням та з описом;
  3. Якщо пройшов місяць і відповіді немає, необхідно звернутися до суду про стягнення боргу. Як правило, якщо вірно написати судові документи, суд ухвалить рішення на вашу користь. Більше того, якщо борг є визначеним та беззаперечним, то суд може через 5 днів видати відповідний судовий наказ;
  4. Після позитивного рішення суду, отримати виконавчий лист, який направити або державному, або приватному виконавцю;
  5. Звичайно, приватні виконавці стягнуть борг швидше, але це буде для вас дорожче…
  6. У разі провадження у державного виконавця, варто хоча б один раз на місяці відвідувати його, дізнаючись, що здійснюється по вашій справі та коли буде стягнуто борг.

 

В будь-якому разі варто пам’ятати, що від ваших активних та продуманих дій буде залежати ефективність та швидкість повернення ваших коштів.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar