Що робити, коли ви постраждали від незаконних дій поліції, слідчого, прокурора?

Якщо вас затримали на вулиці працівники поліції чи викликає на допит слідчий, прокурор, часто, буває під час таких дій,  працівники правоохоронних органів порушують не тільки норми ввічливості та етика, які вони зобов’язані завжди дотримуватись, але і норми закону. Нерідкістю є хамство, погрози, обмани, шантаж, вимагання хабарів, а інколи навіть побої…

Якщо проти Вас вчинили незаконні дії працівник правоохоронного органу, для подальшого ефективного захисту своїх прав, необхідно:

 

1.  Найперше – не боятися. Дуже часто працівники поліції, слідчі або прокурори все роблять для того, щоб налякати. Страх – це те, що вони хочуть досягнути найперше, оскільки в такому стані набагато легше маніпулювати, обманювати та заставити підписати непотрібні для документи.  

2. Ніколи не миріться із хамською та незаконною поведінкою, потрібно проти неї протестувати як в усному, так і в письмовому вигляді.  

3. Без адвоката не підписуйте жодного документа, яким вам пропонують підписати працівники правоохоронних органів.

4. Обов’язково написати заяву про злочин та подати її у відділок міліції, де її зобов`язані зареєструвати.

5.  Вимагайте вхідний номер заяви та відповіді на неї, а також хто буде відповідальний за розслідування вашої справи.

6. Вимагати провести розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності. Просити, щоб про хід розслідування Вас вчасно інформували.

7. Якщо Вам завдали фізичні ушкодження, обов’язкової, зверніться до будь-якої лікарні, щоб їх зафіксували в медичному документі.

8.  Беріть участь особисто у всіх слідчих діях та консультуйтесь щодо них із фахівцями у сфері права.

9.  Вимагайте адвоката. Без адвоката постарайтесь не давати жодних свідчень. Це ваше невід’ємне право – слідчий, прокурор зобов’язані до першого допиту, надати можливість зустрічі з адвокатом.

 

Якщо Ви зацікавлені отримати зразок заяви про злочин або участь адвоката у слідчих, судових діях - будь ласка, напишіть нам на адресу: serg.gula@gmail.com

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar