Що розуміється під поняттям – житло людини? Та підстави для проникнення у житло?

Житло кожного із нас має особливий статус. І не тільки з точки зору забезпечення соціальних гарантій, але і також і з правової точки захисту основопложних прав людини, такі як: безпека, недоторканність, процесуальні повідомлення інше.

 

Отже, під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу.

 

Житлом особи є пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення.

 

Законодавець також чітко встановив, що не ж житлом. Так не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом (наприклад тих, хто перебуває на лікуванні чи реабілітації).

 

Окрім того, законодавство передбачає і термін «інше володіння особи».

Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

 

Читайте також – які є необхідні документи для приватизації квартири?

 

Варто зазначити, що житло особи і інше її володіння гарантовано захищається законом і державою. Так, передбачено, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, або для оперативного виявлення злочинця, що переховується у відповідному житлі і у правоохоронців є точні дані, що саме там знаходиться злочинець.

 

Отже, житлом людини є не тільки те місце, де ви «прописані», але також і місце де ви тимчасово проживаєте і ці місця охороняється законом для забезпечення вашої приватності та недоторканності.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar