Слідчий: “вам не потрібен адвокат!” Або в яких випадках таки обов’язкова участь захисника?

Роль захисту у досудовому слідстві та на судовому провадження постійно зростає. І це пов’язано з тим, що країна переходить на більш демократичні способи здійснення правосуддя.

 

Більше того, зважаючи на юридичну практику, роль адвоката в багатьох процесах є ключовою, коли завдяки роботі адвоката особу виправдовують та постановлюють виправдовувальний вирок. Що для радянських часів було практично неможливим.

 

Зважаючи на ефективну діяльність адвокатів, слідчі дуже часто не бажають надати можливість особі скористатися послугами адвоката, щоб потім ефективно сформувати обвинувачення та посадити людину.

 

Однак, норми чинного законодавства передбачають обов’язкову участь захисника в процесі незалежно від бажання обвинувачення, а це такі випадки:

 

- у кримінальному провадженні щодо тяжких та особливо тяжких злочинів.

- у кримінальному проваджені щодо осіб, які не досягли 18 років.

- коли особа внаслідок психічних чи фізичних вад (німі, глухі, сліпі тощо) не здатні повною мірою реалізувати свої права;

- щодо особи, яка не володіє мовою, якою ведеться кримінальне провадження;

- щодо особи, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру;

та у разі укладення угоди між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.


 

Це законодавчі підстави! А життя показує, що адвокат потрібен завжди, тому що той рівень маніпуляції і обману, який існує на досудовому слідстві здатний особу довести до в’язниці, якщо професійний адвокат вчасно не зупинить цього беззаконня.


 

Адвокат Сергій Гула


 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar