Сплата штрафу за порушення правил дорожнього руху по-новому

Відходять в минуле застарілі положення, які передбачали складні та часто нерозумні вимоги щодо сплати штрафу за порушення правил дорожнього руху та пред’явлення квитанції про сплату такого штрафу за місцем реєстрації автомобіля.

Найголовніше правило, яке діє на сьогодні щодо сплати відповідного штрафу – він має бути сплачений не пізніше 15 днів з дня вручення постанови про порушення ПДР.

Ви можете оскаржити відповідну постанову про штраф, тоді зобов’язання сплатити такий штраф, настає лише тоді, коли ваша скарга залишилася без задоволення. В такому разі після відповідного рішення суду, ви маєте ті ж 15 днів на оплату штрафу.

Варто зазначити, що рахунки для сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху розміщені на сайті Державної казначейської служби України.

Наступним правило передбачає, що ви можете оплатити штраф у будь-якій точці України (окрім окупованих територій) без прив’язки місця проживання або скоєного ДТП.

Сплачувати штраф можна у будь-якому банку і при собі варто мати: паспорт, індитифікаційний код та копію постанови про штраф.

Сьогодні багато поліцейських бригад мають у своєму розпорядженні мобільні термінали оплати, якими раджу скористатися, обов’язково взявши відповідний чек про оплату. Тим більше, що часто є хороший стимул це робити, оскільки сума штрафу буде скорочена рівно на 50%.

 

Варто пам’ятати, що за невчасну оплату штрафу, з вас стягнуть подвійну суму від першовизначеної суми штрафу, тож не варто затягувати з оплатою.

 

 

У разі, якщо ви вирішили оскаржувати постанову про стягнення штрафу – ви можете отримати примірник відповідної заяви до суду, написавши на адресу – serg.gula@gmail.com

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 1
avatar
1
Подскажите пожалуйста!А сли меня оштрафовали не по той статье за переход не по пешеходному тротуару.Правила ПДР 4.7 с этим правилом согласен но меня оштрафовали в постановлении ПДР 4.14.Смогу ли я отстоять свои права и не платить штраф 51 грн?
avatar