Стягнути аліменти з батька, який за кордоном чи іноземця стає набагато простіше!

Однією із найпроблемніших сфер правового регулювання та виконання рішення судів залишаються процедура стягнення аліментів із чоловіків. А якщо він іноземець чи проживає закордоном, то завдання стає практично не нездійсненним.

 

Однак, сьогоднішня правова практика робить поступи для того, щоб аліменти, таки, було можливо стягнути простіше.

 

Нещодавно законодавці та Мінюст затвердили простіші правила стягнення аліментів з батьків, які проживають в Україні.

 

Черга настала і до іноземців та тих, хто знаходиться закордоном.

 

 

Так, в наші державі вже визначено порядок виконання Конвенції про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання

    

Порядок передбачає, що стягнути аліменти та інші види утримання на дитину до 18 років можна з іноземця, сформувавши необхідну заяву до Мін'юсту.

 

Варто зазначити, що до заяви необхідно буде надати додаткові документи та інформацію: про визнання або виконання іноземного рішення щодо стягнення аліментів; про виконання рішення українських судів; про вирішення питань щодо стягнення аліментів у іншій країні, у тому числі з вимогою встановити батьківство; про вирішення питання щодо стягнення аліментів в Україні в разі неможливості визнання та виконання іноземного рішення; про зміну рішення, винесеного в іншій країні.

 

Також, передбачається, що разом із заявою необхідно буде подати її переклад на офіційну мову країни, у якій проживає іноземний батько, а також документи, що підтверджують викладені факти.

 

Після чого Мін'юст протягом 30 днів перевіряє зазначену в заяві інформацію, заповнює формуляр і надсилає його до відповідного органу іноземної держави.

 

Після отримання інформації державою-адресатом, компетентні органи здійснюють відповідне стягнення та перерахування.

 

Весь процес, звичайно, вимагає часу та компетентної підготовки документів, а тому варто звернутися до адвоката не тільки для підготовки документів, але повного відстеження ходу руху заяви, задля отримання ваших коштів.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar