Суд США відмовився прибрати з банкнот фразу: "Ми віримо в Бога"

Суд штату Міннесота відхилив скаргу групи атеїстів, які вимагали видалити з банкнот і монет фразу In God We Trust (Ми віримо в Бога). Останні вказували, що наявність цього гасла суперечить першій поправці до Конституції США, яка гарантує свободу віросповідання, повідомляє агентство Reuters.

 

Суддя Реймонд Грюндер з позивачами не погодився. У своєму рішенні він послався на постанову Верховного суду від 2014 року. Тоді позивач виступив проти традиційного читання молитви перед початком засідань законодавчих зборів в штаті Небраска. Верховний суд тоді відхилив скаргу, вказавши на глибоко вкорінену традицію.

 

Суддя зазначив, що наведена на банкнотах фраза відповідає уявленням про свободу віросповідання минулих поколінь і не суперечить законодавству.

 

Фраза «Ми віримо в Бога» вперше з'явилася на монетах під час громадянської війни в США в 1864 році з ініціативи міністерства фінансів. Останнє погодилося з доводами одного зі пасторів-баптистів, який пропонував згадати Бога на грошах.

 

На банкнотах фраза з'явилася в середині 1960-х років. Приводом для цього стало прийняте в 1956 році рішення Конгресу зробити In God We Trust національним гаслом.

 

Читайте такожщо робити, якщо вам не повертають борги?

 

Адвокат Сергій Гула

Всього коментарів: 0
avatar