То чи був дорожній знак, чи ні? Або як фіксуються спірні питання при ДТП?

ДТП, безперечно, є дуже неприємною подією. Наслідки аварії можуть мати вплив ще дуже довго. І, на жаль, як правило, це є негативні обставини, які часто заважають отримати необхідне відшкодування від винної особи.

 

Як правило, при аваріях є винна особа, внаслідок дій якої і трапилася дорожня пригода. І коли така подія має місце варто, окрім наявної негативної ситуації, мати на увазі і майбутні доказові дії, що допоможуть при відшкодуванні збитків.

 

В практиці зустрічаються випадки, коли ті чи інші дії невинна сторона обґрунтовує наявність відповідних дорожніх знаків, які зобов’язували водія діяти відповідним чином.

 

Але коли на стадії судового провадження потерпілий посилається на дану обставину, у іншої сторони та й у суду виникає об’єктивне питання — а чим ви доводите, що даний дорожній знак мав місце? Суд же не виїде не місце ДТП, щоб пересвідчитися в наявності даної обставини. І навіть, якщо ви зробити фото даного знаку, це ще не буде доводити, що він знаходиться поруч місця ДТП.

 

А що робити в іншій ситуації — коли це був тимчасовий дорожній знак — і його на час розгляду справи по-суті просто немає?

 

Що робити в таких ситуаціях і як довести суду, що знак мав місце бути?

 

Безспірним фактом і доказом буде обставина наявності відповідного дорожнього знаку — якщо про це вказано в протоколі про ДТП. Навіть якщо поліцейський не вказує про цю обставину, ви маєте право або, попросити його вказати про цю обставину, або власноруч про це написати.

 

До речі, це правило діє не тільки щодо наявності дорожніх знаків, але щодо будь-яких інших обставин, які мають важливе значення для встановлення істини по справі.

 

Також існує і інший метод отримання необхідного доказу, якщо в протоколі про ДТП відсутнє відповідне згадування — це адвокатський запит до органів МВС щодо надання інформації про розміщення відповідних знаків.

 

Адвоката варто долучати до справи одразу, коли ви помічаєте, що “вітер дує в не ту сторону чи на стадії слідства чи суду. І точно його потрібно долучати до справи, коли справу перекваліфіковують з адміністративного на кримінальне провадження.

 

Отже, золотим правилом у цій ситуації є наступне — все важливе необхідно фіксувати у протоколі!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar