То чи варто купляти автомобілі із іноземною реєстрацією? Або серйозні загрози, про які необхідно знати!

Ця спокуса є достатньо сильна — придбати достатньо якісний новий автомобіль майже в два рази дешевше, аніж в Україні.

 

От і багато громадян нашої держави спокушаються та купують собі дешеві авто з країн ЄС.

 

А вже потім думають про негативні аспекти такої купівлі.

 

І тут іде мова не тільки про штраф, а саме, якщо ввезений автомобіль вами знаходиться на території України понад 10 днів транзиту — штраф 8500 гривень.

 

Мова іде про довіреність, на підставі якої ви здійснюєте право користування даним автомобілем.

 

Варто розуміти наступні загрози:

 

1 — користуватися даним автомобілем можете тільки ви. Як правило, права на передоручення довіреності від іноземця немає;

2 — якщо інша особа, не дай Бог, викрала цей автомобіль і вчинила на ньому злочин, наприклад вбивство, то притягувати до відповідальності будуть вас, як користувача;

3 — ви не є власником цього автомобіля — і це чітко потрібно усвідомлювати. Тобто, на завтра видавець довіреності скасує довіреність і спокійно зможе забрати у вас цей автомобіль.

4 — законодавство України, однозначно, в цьому напрямку буде змінюватися і умови користування подібними автомобілями буде ставати все важче і важче.

 

Тож, думайте, аналізуйте і приймаєте правильні рішення, чи “купляти” авто із іноземної реєстрацією.

 

Моя однозначна рекомендація щодо такої купівлі — ні, і ще раз ні!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 2
avatar
1
Сергей, речь идёт о том, что не стоит покупать автомобили заграницей, так как их невозможно переоформить на себя в Украине?
avatar
2
Бред, поляк, продавший машину за 1500 евро, не будет отменять доверенность и на уровне внешних геополитических отношений пытаться её вернуть. При том, у на по закону тоже, если кто-то машину угнал и сделал преступление то первое подумают на тебя, угон он и в Уганде - угон и здесь уже играет роль алиби, а не факт того, что машина на тебя оформлена, презумпцию невинности никто не отменял. Статья высосана с пальца.
avatar