То чи варто «купляти» квартири у Житлово-будівельного кооперативу?

Можливість придбати своє житло за відносно прийнятну ціну, завжди цікавила багатьох українців, зважаючи на неймовірну дороговизну відповідного ринку нерухомості.

 

От і часто в цій ситуації пропозиції різних житлово-будівельних кооперативів є достатньо привабливими, оскільки, як правило, пропонують житло за нижчими цінами.

 

І тут постає питання – чи варто укладати відповідні угоди з ЖБК, щоб потім отримати квартиру у свою власність?

 

В цьому питання, варто наголосити на аспектах, про які точно потрібно знати та їх обов’язково врахувати при підписанні відповідного договору.

 

Отже, при підписані договорів з ЖБК, варто звернути увагу на наступне:

 

1 – про що договір?! Чи справді підписаним договором ви претендуєте на нерухомість, чи це лише пайова участь в кооперативі;

 

2 – як правило, варто знати не ЖБК будує будинок, а інша підрядна організація, а тому чи буде побудований будинок, чи ні – залежить першочергово від підрядників;

 

3 – які умови побудови будинку передбачені в договорі? Якщо ці умови залежать від всіх пайових учасників ЖБК, то є дуже високий ризик затягування здачі в експлуатацію будинку, або взагалі його не здачі, оскільки, буває, що учасником ЖБК також є підставна особа від ЖБК, яка може спеціально не виконувати своїх договірних зобов’язань. Такі ситуації є рідкістю, але вони бувають;

 

4 – у разі проблем у ЖБК, продивіться умови повернення ваших коштів, як правило, вони настільки умовні та обтяжені, що реально отримати кошти назад видається неможливим;

 

5 – при підписані договорів із ЖБК вимагайте максимальної конкретизації. Дуже часто в них не сказано про який саме об’єкт нерухомості та вашу квартиру іде мова. А тому вимагаєте чіткого означення, яка квартира, де знаходиться та її родові ознаки.

 

Також варто пам’ятати і про спосіб оплати та умови розірвання договору з ЖБК. Часто передбачають такі умови, що ЖБК може в будь-який момент розірвати договір не повертаючи кошти. Або в будь-який момент підняти розмір сплати пайових внесків. Ці умови безперечно мають бути переглянуті.

 

Як висновок, пам’ятайте ключову річ – чи гарантоване ваше право власності договором із ЖБК, якщо ні – то його не варто підписувати! А за додатковими роз’ясненнями звертайтеся за юридичною консультацією.

 

Адвокат Сергій Гула

Всього коментарів: 0
avatar