То що є належним підтвердженням повноважень Захисника – роз’яснення Верховного Суду України.

Як недивно, але вже протягом декількох років судді, прокурори, слідчі неоднозначно трактували питання належності підтвердження повноважень адвоката, як захисника у кримінальному провадженні.

 

Новий Верховний Суд України у справі № 752/11464/16-к поставив крапку у цих диспутах:

 

Верховного Суду роз’яснив, що для підтвердження повноважень захисника на участь у кримінальному провадженні необхідно всього два документи. А саме, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордер, договір із захисником або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

 

У зазначеній справі Апеляційний суд повернув скаргу адвоката з тої причини, що він на підтвердження своїх повноважень надав тільки ордер та не надав договору. Захисник не погодився з такою правовою позицією апеляційного суду та звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду.

 

Колегія суддів Касаційного кримінального суду під головуванням судді Бущенка А.П., зробивши ґрунтовний аналіз правових норм, дійшла висновку про те, що «п. 2 ч. 1 ст. 50 КПК визначає, що повноваження захисника мають вважатися підтвердженими, якщо - на додаток до документу, передбаченого п.1, - захисник надав хоча б один з документів, передбачених п.2 ч.1 цієї статті».

 

Тобто надання захисником тільки свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та ордеру було достатньо для визнання його особою, що має право оскаржити судове рішення в апеляційному порядку».

 

Читайте також - У випадку незаконної перевірки підприємців – акти податкової автоматично визнаються незаконними та скасовуються

 

Адвокат Сергій Гула

 

Всього коментарів: 0
avatar