Тримання під вартою та інші запобіжні заходи не можна продовжувати автоматично!

Слідчі органи та прокуратура було до вподоби користуватися повноваженням щодо автоматичного продовження запобіжних заходів без відповідного рішення суду. Тим самим створюючи додатковий тиск на сторону захисту чи невинну особу.

 

Особливо, це мало негативний наслідок для тих, у кого не було захисника, який має подавати відповідні клопотання про зняття запобіжних заходів.

 

Однак цю помилку виправив Конституційний суд.

 

Так у рішенні КСУ №1-р/2017 суд визнав подібні дії неконституційними.

 

Конституційний Суд України виніс ухвалу за поданням омбудсмена щодо конституційності положення третього речення частини 3 статті 315 КПК.

 

Згідно з редакцією цього положення, що перевірялося, застосування запобіжних заходів кримінального провадження, які обрані на стадії досудового розслідування, за відсутності відповідних клопотань сторін кримінального провадження вважається продовженим.

Суд визнав це положення таким, що не відповідає Конституції (є неконституційним).

Таким чином, автоматичне продовження запобіжного заходу є неприпустимим.

 

Читайте також - Чи варто купувати квартиру у ЖБК?

 

А тому, якщо прокуратура чи адвокат не подали клопотання про зміну, відміну запобіжного заходу — суд не вправі такий захід продовжувати автоматично.


 

А у разі вже існуючого запобіжного заходу, варто звертатися до адвоката, щоб він процесуально або замінив його на більш м’якший, або відмінив його в судовому порядку.


 

Адвокат Сергій Гула


 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar