Вас несподівано затримали та допитують - як швидко залучити адвоката до справи?

З власного досвіду можу сказати, що більша половина клієнтів, які звернулися після допиту, були затримані неочікувано для них і вони, в такій ситуації, не знали, що робити і кому дзвонити…

 

Дійсно, в житі можуть відбутися різноманітні події, коли в один момент ви можете опинитися перед слідчим, прокурором, який буде змушувати вас давати пояснення чи показання.

 

І перше питання, по суті, яке виникає – як себе вести в подібні ситуації?

 

В будь-якому разі, найкраща поведінка – це викликати адвоката. Сама присутність адвоката з вами на допиті, однозначно, зупиняє правоохоронців від незаконних та неетичних дій.

 

На першу зустріч з адвокатом перед будь-яким допитом – ви маєте безумовне право, яке не може порушуватися!

 

А згідно норм кримінального процесуального кодексу адвокат може у будь-який момент бути залученим підозрюваним, обвинуваченим, їх законними представниками, а також іншими особами за їхнім проханням.

Це й же кодекс передбачає обов’язок слідчому, прокурору, судді надати затриманій особі допомогу у встановленні зв’язку із захисником (можливість використати засоби зв’язку для запрошення захисника).

 

Причому, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов’язані утримуватися від надання рекомендацій щодо залучення конкретного захисника.

 

Отже, вам безперечно повинен бути наданий телефон, для того, щоб ви могли подзвонити своєму адвокату та запросити його до місця вашого тримання. А тому, варто мати такий контактний телефон і завжди дзвонити адвокату у разі будь-яких відносин із правоохоронними органами та судами.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar