Ваша недоторканність та свобода — як зробити так, щоб ці права дотримувалися правоохоронцями? Або золоте правило про яке варто знати!

При будь-якому кримінальному провадженні саме свобода і недоторканість людини дуже часто порушуються правоохоронцями.

 

Арештовують, кидають в “каталашку” не просто на всякий випадок, а як суттєвий психологічний вплив на людину, щоб вона призналася навіть в тому, чого не робила.

 

Варто пам’ятати, при будь-який діях правоохоронців, що ваша свобода та недоторканність це ключову права, які поліція має дотримуватися неухильно.

 

І як активно ви про це будете наголошувати та захищати свої інтереси, настільки і правоохоронці почнуть поважати вашу недоторканість і свободу.

 

Чинні нормативно правові акти України передбачають, що під час кримінального провадження ніхто не може триматися під вартою, бути затриманим або обмеженим у здійсненні права на вільне пересування інакше як на підставах та в порядку, нормативних актів. А тому, Вам одразу варто наполягати на тому, щоб вам назвали норму і документ на підставі якої вас обмежують у пересуванні. Якщо вам цього не називають - це грубі порушення ваших прав, які буде легко довести в суді.

 

Також варто знати, що якщо вас затримали, то обов’язково в найкоротший строк вас повинні доставити до слідчого судді для вирішення питання про законність та обґрунтованість вашого затримання. Це золоте правило, про яке варто знати і готуватися. І перед суддею доводити не тільки свою невинуватість, але порушення процедури вашого затримання, що є підставою для вашого звільнення. Коли ви не знаєте про процедурні порушення — заявляйте про необхідність правої допомоги та наявність адвоката — це значно ускладнить життя правоохоронцям та дуже допоможе вам!


 

Однозначно, затримана особа негайно звільняється, якщо протягом сімдесяти двох годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого судового рішення про тримання під вартою.


 

Про що особливо варто знати і не забути — це про те, що затримання особи, взяття її під варту, а також про її місце перебування має бути негайно повідомлено її близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи в порядку. І цей обов’язок повідомлення лежить на поліції і саме вона повинна забезпечити відповідне право!


 

І якщо правоохоронці зловживають вищепереліченими правами, нагадайте їм про те, що за незаконне затримання їм світить кримінальна відповідальність, а тому, в будь-якому разі, на полягайте на своєму звільненні, негайному повідомленні родичів про ваше затримання та долучення адвоката до вашої справи!


 

Адвокат Сергій Гула


 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar