Ваше майно, що в іпотеці, неможливо буде забрати у власність іншої особи, якщо цього не передбачено договором

 

Договори іпотеки дуже часто укладаються з метою додаткових гарантій виконання основного зобов’язання, тобто, наприклад, договору позики, чи договору кредиту інше...

 

Часто буває і так, що банки та інші хитрі особи роблять ставку саме на договорі іпотеки, формально вчиняючи основні зобов’язання. Такі дії є апріорі неправомірними і в суді можна легко визнати подібний договір іпотеки недійсним, оскільки існує золоте правило іпотеки: іпотека не може існувати без основного реального зобов’язання.

 

Але, все ж таки, у вас реальне зобов’язання, ви позичили кошти і не можете їх віддати і тут іпотекодержатель приходить до вас і каже: “віддай у власність свою квартир чи дім” - предмет іпотеки. Що робити? Точно не спішити!

 

Варто знати, що для передачі у іншу власність ваш об’єкт нерухомості можливо лише тоді, коли про це прямо вказано чи в договорі іпотеки чи в додатковому договорі. А практика показує, що таких застережень, дуже часто, немає у відповідних договорах.

 

Тому, навіть, якщо іпотекодержатель звернеться до суду, ви маєте чудову можливість виграти цей спір, ретельно підготувавши всі необхідні документи зі своїм адвокатом.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

Всього коментарів: 0
avatar