Ваші права, якщо Ви придбали товар поганої якості

На жаль, сьогодні є нерідкстю, коли в магазинах можна придбати товар, який з часом виявляється бракований або несправний. Від подібних ситуацій не застраховані покупці великих торгівельних супермаркетів.

Варто знати, що діюче законодавство України достатньо детально регламентує можливі дії у разі придбання товару неналежної якості.

 

Отже, якщо Вам продали  товар поганої якості, Ви повинні знати наступне:

1) Ви можете вимагати пропорційного зменшення ціни на товар, гарантія на який ще не закінчилася;

2) безоплатного усунення недоліків товару. При пред'явленні відповідної вимоги, то вона повинна бути реалізована протягом чотирнадцяти днів з дати її пред'явлення. На час ремонту Вам повинні надати (з доставкою) товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) незалежно від моделі. Правда така вимога має бути оформлена письмово і що важливо - за кожний день затримки виконання вимоги про надання товару аналогічної марки та за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк (чотирнадцять днів) споживачеві виплачується неустойка відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару.

3) відшкодування тих витрат, які Ви понесли на усунення недоліків товару, із збереженням квитанції про ремонт;

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар, пам’ятаючи що під час заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі, артикулу, модифікації) належної якості, ціна на який змінилася, перерахунок вартості не провадиться.

А у разі придбання споживачем непридатного харчового продукту продавець зобов’язаний замінити його на харчовий продукт, який є придатним до споживання, або повернути споживачеві сплачені ним кошти.

 

Вимоги споживача пред'являються на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

 Законодавець передбачає обов’язок продавця чи виробника прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги.

Також варто пам’ятати, що доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п'ять кілограмів продавцю, виробнику  та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника.

 

Очевидно, що виробник чи продавець недуже зацікавлені ремонтувати свій неякісний товар, а тому Вам потрібно запастися настійністю та невідступністю а у разі повного свавілля та беззаконня з їхньої сторони обов’язково звертайтеся до суду, перед тим проконсультувавшись з адвокатом, щоб надати належні документи.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

 

 

 

 

Всього коментарів: 1
avatar
1 Freeman_zp • 13:21, 21.02.2017
Полезная, во многих смыслах, информация... Но хотелось бы более расширенного описания понятия "аналогичный товар"
avatar