Вашу машину забрали на штаф-майданчик дорожньої поліції – що робити, щоб її повернути?

Поліцейські, сьогодні, дуже часто при різноманітних дтп, користуються своєю можливістю відібрання автомобіля у водія та переміщення його на свій штраф-майданчик. Звідки вже забрати даний транспортний засіб буває достатньо складно.

 

Якщо Ваш автомобіль забрала поліція на штраф-майданчик, Вам потрібно знати наступне:

  • Підставами для вилучення автомобіля може бути лише такі випадки: суттєве перешкоджання дорожньому руху; серйозні несправності автомобіля, що становлять небезпеку для учасників дорожнього руху; користування автомобілем, який не зареєстрований або без номерного знаку; перевищення швидкості більш як на п’ятдесят кілометрів на годину, ненадання переваги в русі аварійно-рятувальним службам, швидкі допомозі, пожежні охороні, поліції, що рухаються з увімкненими світловими або звуковими сигнальними пристроями; використання незаконних спеціальних світлових чи звукових сигналів; у разі дтп, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна; керування автомобілем особою, яка не має відповідного водійського посвідчення або відмовилася його пред’явити; керування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння; неправомірне перевезення великогабаритних чи небезпечних вантажів та перевезення іноземців та осіб без громадянства, які не мають законних підстав перебування на території України. Даний перелік є вичерпний, тобто інших причин немає, щоб забрати ваш автомобіль.
  • Тимчасове відібрання автомобіля не відбувається просто так - Про  тимчасове  затримання  транспортного засобу робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення – копію якого вимагайте для себе.  
  • Доставка автомобіля на штраф-майданчик здійснює працівник поліції, а не водій.
  • Після тимчасового  затримання  транспортного засобу працівник

поліції зобов'язаний  надати  водію  можливість  повідомити  про тимчасове затримання  автомобіля  та  своє  місцезнаходження іншу особу   за   власним  вибором водія.

  • Варто пам’ятати, що якщо у  разі  якщо  ваш автомобіль суттєво  не  перешкоджає дорожньому руху то його не можуть вилучити для зберігання на штраф-майданчик.
  • Чи не найважливіше – автомобіль може бути тимчасово затриманий на строк до вирішення справи про адміністративне правопорушення, але не більше трьох днів з моменту такого затримання.
  • Після закінчення  триденного  строку  особа  має  право  звернутися  за  отриманням тимчасово затриманого транспортного засобу. Таке звернення особи є обов'язковим для його виконання  незалежно  від  стадії  вирішення справи про адміністративне правопорушення.
  • Звернення потрібно писати письмово і подавати через канцелярію.
  • Якщо автомобіль не віддають, обов’язково зверніться за допомогою да адвоката, щоб він своїм запитом витребував даний автомобіль.

 

А також про головне – за подання  письмового  звернення  та  повернення особі тимчасово затриманого транспортного засобу не може стягуватися жодна платня – це пряма норма закону і поліцейські не мають права її порушувати, а тому оскаржуйте будь-які вимагання з Вас коштів!

 

Адвокат Сергій Гула

Задати питання 

Всього коментарів: 0
avatar