Верховний Суд України дав роз’яснення щодо адвокатської монополії в судах та підтвердження повноваження адвоката у судовій справі!

Верховний Суд України 26 січня 2018 року дав роз’яснення щодо підтвердження повноваження адвокатів в судових провадженнях.

 

Так, в цивільному, господарському та адміністративному процесах повноваження адвоката як представника підтверджуються дорученням або ордером, виданим відповідно до ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Що знаходить своє відображення ч. 4 статті 60 ГПК, ч. 4 статті 62 ЦПК та ч. 4 статті 59 КАС.

 

А у кримінальному провадженні повноваження захисника підтверджуються:

 

- свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю;

- ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

 

Читайте також – Про нові вимоги до позовної заяви.

 

Крім того, Верховний Суд України роз’яснив, що етапи впровадження адвокатської монополії на представництво в судах будуть мати наступний порядок:

 

Представництво в усіх судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється:

 

- з 1 січня 2017 року - у Верховному Суді;

- з 1 січня 2018 року - в апеляційних судах;

- з 1 січня 2019 року - в судах першої інстанції;

- з 1 січня 2020 року - в усіх інстанціях органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

 

У разі, якщо провадження у справі відкрито до 30 вересня 2016 року, представництво здійснюється без обов'язкової участі адвоката до винесення остаточного рішення.

 

Всього коментарів: 4
avatar
1
"представництво виключно адвокатами и прокурорами здійснюється з 1 січня 2020 року - в усіх інстанціях органів державної влади та органів місцевого самоврядування"
Ні, не зовсім коректа фраза. Насправді з 2020 року органи влади мають представляти свої інтереси в судах, залучаючи для цього адвокатів. А не як тут надрукували - ніби громадяни мають представляти через адвокатів свої інтереси в органах влади
avatar
2
А как же малозначительные споры?
avatar
3
А если нет денег на адвоката?
avatar
4
По ЦПК та КАС вимагається не доручення, а довіреність. Є різниця.
avatar