Ви пропустили строк для прийняття спадщини — як його відновити?

Є різноманітні обставини життя, які не дозволяють спадкоємцям вчасно звернутися до нотаріуса та заявити про своє право на спадщину.

В такій ситуації постає питання — чи поновлюється відповідний строк і як вірно здійснити процедуру відновлення дати подачі документів до нотаріуса.

 

Варто зазначити, що чинне законодавство України передбачає таку можливість, які відновлення строку для прийняття спадщини. Це відбувається за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини.

 

І така процедура здійснюється тільки в судовому провадженні!

 

Суд може визначити вам додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. А в такому випадку необхідно невідкладно звертатися до суду з позовом про поновлення строку для прийняття спадщини. Тут дуже важливо правильно скласти заяву та інші процесуальні документи додавши необхідні докази. Помилка може дорого коштувати, а тому за допомогою обов’язково необхідно звернутися до адвоката.

 

І щоб отримати позитивне рішення суду та щоб все ж був продовжений строк для прийняття спадщини необхідно вказати поважні причини, які слугували пропуску такому строку.

В рекомендаціях Верховного суду України передбачено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій та інші обставини, які потрібно буде знайти і оформити з адвокатом.

Тому, для того, щоб відновити строк для прийняття спадщини, вам потрібно буде добре процесуально підготуватися та навести суттєві причини не прийняття спадщини вчасно.


 

Адвокат Сергій Гула


 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar