Виїзд дитини за кордон - що потрібно знати, щоб отримати дозвіл?

Чинне законодавство передбачає обов’язкову згоду одного із батьків при перетині кордону дитиною та іншого із батьків.

Однак, буває, що один із батьків не дає свою згоду на виїзд дитини за кордон. Така ситуація є характерна, коли батьки перебувають у розлучені.

Тому для вирішення подібного питання – необхідне звернення до суду із позовною заявою про отриманні відповідного дозволу.

Згідно із ст. 4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» виїзд повинен бути разовим, якщо він здійснюється без згоди батька, який не позбавлений батьківських прав.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ у справі також передбачив: «Дозвіл на виїзд дитини за межі України без згоди батька не позбавленого батьківських прав надається:

  •  кожного разу окремо (тобто на кожен виїзд)
  • в дозволі зазначається країна та місце перебування
  • строк перебування, на який дитини буде знаходитись за кордоном.

В іншому випадку дозвіл позбавляє батька дитини брати участь у вихованні та можливості спілкування дитини одним із батьків і є незаконним, про що зазначить суд у своєму рішенні.

 

Тому, звертаючись до суду, будьте дуже уважні у складені всіх процесуальних документів і у разі необхідності, обов’язково звертайтесь до адвоката за необхідною допомогою

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar