Вирізати здоровий апендицит за 2 000 доларів! А чому б і ні?

Я знав, що наші лікарі дуже часто роблять ті операції, які не потрібно, але щоб призначити операцію по вирізанню здорового апендициту і при цьому вимагати 2 000 доларів – це є верх звірства та втрати будь-якої совісті. І на жаль, саме такі ситуації, зобов’язують нас бути дуже уважними!

Нещодавно мені у Фейсбук написав один друг і попросив пораду. Річ в тім, що його племінниці із Харкова стало погано і вона звернулася до лікаря. Лікар щось там подивився, сказав, що потрібно оперувати і як найшвидше, а операція буде коштувати дві тисячі доларів. Діагнозу лікар не назвав. 

Добре, що вони не кинулися одразу шукати гроші та платити цьому знелюдинілому лікарю! Вони почала шукати пораду. Написали мені, як ініціатору Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів». А поради були наступні:

  • В жодному разі не платити;
  • Пройти огляд в іншого лікаря;
  • Подзвонити на гарячу лінію місцевого управління Охорони здоров’я;
  • Подзвонити на гарячу лінію МОЗ – 0800801333;
  • Подзвонити на гарячу лінію Кабміну – 1545.

 

Які ж вони молодчинки, що вони це зробили. Дуже швидко їм передзвонили з цієї лікарні. Зробили новий огляд та взяли нові аналізи – і сказали, що нічого не потрібно вирізати, операція не потрібна – немає нічого критичного!

 

Читайте також: Як ми народжували без хабарів

 

Ось так, не побоявшись звернутися до вищестоящих органів, просто подзвонивши – ці люди зберегли не тільки велику суму грошей – а найголовніше – своє здоров’я!

 

Друзі, на жаль, це наші реалії! Дуже багато лікарів здичавіли та втратили совість! Спокійно можуть вирізати здоровий орган і за великі кошти просто покалічити! Тому, мусимо бути уважними і не все робити одразу, що кажуть лікарі, особливо за дуже великі гроші.

 

Бідьмо мудрими та сміливими!

 

Адвокат, голова Руху «Ні хабарництву»,

Сергій Гула

Всього коментарів: 1
avatar
1
Теж були такі випадки.Перший- запропонували жіночу операцію без показань.Цінично.Жінка- лікар.
Другий- точно такий випадок з апіндицитом.Один лікар- терапевт направив до лікаря хірррррурга. Коли спиталапро показання,то відповів,що апендицит може виникнути ,коли я можу відпочивати десь на морі,на якомусь дикому пляжі. Це дуже жахливі речі.Та страшне те,що лікарі повязані між собою.І найстрашніший випадок,коли підчас операції апендициту ,що робили батькові.лікар вийшов і почав,щось нести нерозуміле,покия сама не спитала : скільки?Ось так ,пан адвокат. А треба було кудись зателефонувати?
avatar