Визначено строк щодо пред’явлення вимог до поручителя та необхідна процедура

Порука все частіше починається застосовуватися в нашій державі. Чи це відносини з банком, чи це боргові зобов’язання чи кредитні – часто, потребує одна із сторін наявності поручителя, який би гарантував виконання відповідних умов.

Верховний Суд України вивчаючи різноманітну судову практику встановив конкретний строк, коли одна із сторін може звертатися до поручителя про виконання ним зобов’язань боржника.

Так, Суд встановлює, що з моменту прострочення несплаченої заборгованості починається перебіг позовної давності для вимог до боржника та відлік 6-місячного терміну для пред'явлення вимог до поручителя по окремим зобов'язанням по боргу.

Суд чітко зазначив, що банк чи інший кредитор може пред'явити вимогу до поручителя протягом 6 місяців від дати настання строку виконання основного зобов'язання.

Варто пам’ятати, якщо банк чи інший кредитор не виконає цих базових вимог – порука буде вважатися припиненою.

Відповідно до частини першої статті 251 ЦК строком є ​​певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

З настанням певної події, яка має юридичне значення, законодавець пов'язує термін, який визначається календарною датою або вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати (статті 251, 252 ЦК).

З моменту прострочення несплаченої заборгованості відповідно до статті 261 ЦК починається перебіг позовної давності для вимог до боржника та відлік встановленого частиною четвертою статті 559 цього Кодексу 6-місячного терміну для пред'явлення вимог до поручителя по окремим зобов'язанням по кредиту, боргу.

 

Отже, якщо у ваші справі є поручитель і ви потребуєте виконання ним зобов’язань боржника вам потрібно:

 

  • Чітко зафіксувати дату прострочки виконання зобов’язання чи платежу;
  • Сформувати необхідні документи щодо пред’явлення вимоги поручителю.

А при необхідності чіткого виконання юридичних процедур, звернутися за допомогою до адвоката.

 

Пам’ятайте, що зобов’язати поручителя виконати зобов’язання боржника – дуже непроста справа, а тому ив повинні зробити все вірно до законодавства та в чітко визначений строк.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання 

Всього коментарів: 0
avatar