Власність в Криму - що далі?

 

Внаслідок незаконних дій Російської Федерації, Крим став територією, яка є тимчасово окупована загарбником. Зважаючи на це Верховна Рада прийняла ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».  

Так, вищезазначеним законом передбачено, що на тимчасово окупованій території право власності охороняється згідно із законодавством України.

За фізичними особами, установами, організаціями зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходиться в АРК, якщо воно набуте відповідно до законів України.

Набуття та припинення права власності на нерухоме майно, в Криму здійснюється відповідно до законодавства України за межами тимчасово окупованої території.

Законом передбачено, що власність не може переходити у власність іншої держави, юридичних або фізичних осіб в інший спосіб, аніж це передбачено законами України.

 

Отже, власність за громадянами України в АРК – зберігається. А в разі посягання на неї чи конфіскацію – необхідно буде звертатися до судів України і аж до Європейського суду з прав людини, де виграти справу в наявних обставинах буде нескладно.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar