Водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу не можуть зупинитися не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі – Верхо

Верховний Суд зробив важливий висновок для всіх водіїв, а саме у справі № 552/5623/16-а від 31.07.2018 Суд зазначив, що водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу не можуть зупинити транспортний засіб не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.

 

Особливо цей виновок цікавий тим, що відповідно до підпункту «ґ» пункту 8.7.3 Правил дорожнього руху встановлено, що жовтий сигнал світлофора забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів.

 

Проте, судді Верховного Суду, зазначили по даній справі наступне: працівниками поліції було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП за те, що останній проїхав перехрестя на заборонений жовтий сигнал світлофора, вказану постанову було оскаржено водієм в порядку адміністративного судочинства з тих підстав, що адміністративне правопорушення він не скоював, оскільки при екстреному гальмуванні він не міг зупинитися згідно вимог ПДР України.

 

Постановою суду першої інстанції у задоволенні такого адміністративного позову відмовлено.

 

Апеляційним судом вказане рішення скасовано та постановлено нове рішення про задоволення позовних вимог водія, оскільки працівниками поліції не було надано належних та допустимих доказів вчинення водієм адміністративного правопорушення.

 

Переглядаючи вказану справу за касаційною скаргою управління патрульної поліції Касаційний адміністративний суд вказав, що згідно п.8.11 ПДР України водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.

 

Обставина, що водій продовжив рух транспортного засобу на перехресті після ввімкнення жовтого сигналу світлофора, оскільки при екстреному гальмуванні він не міг зупинитися згідно вимог ПДР України була встановлена судом апеляційної інстанції, що водій продовжив рух транспортного засобу на перехресті після ввімкнення жовтого сигналу світлофора, оскільки при екстреному гальмуванні він не міг зупинитися згідно вимог ПДР України, а тому будь-яких порушень Правил дорожнього руху останнім допущено не було та, відповідно, жодного адмінправопорушення водієм вчинено не було.

 

А тому, водіям варто буди достатньо уважним, щоб належним чином реагувати на зміну дорожньої обстановки і продовжувати рух лише тоді, коли вони таким рухом не спричинять небезпечної обстановки.

 

Читайте також – як повернути водійські права, які вилучила поліція?

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

Всього коментарів: 0
avatar