З 1 січня змінився принцип нарахування судового збору. Нові ставки судового збору 2017

З ухваленням державного бюджету України та настання 1 січня 2017 року в Україні збільшилися ставки судового збору. Варто зазначити, що судовий збір в наші державі з цього року вже прив'язаний до прожиткового мінімуму. А оскільки його розмір зріс до 1600 грн, то і відповідно зросли і ставки збору.

Так, згідно зі змінами до Закону «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

 

З 1 січня цього року ставки судового збору встановлені в таких розмірах:

 

За подання до суду:

 

  1. позовної заяви майнового характеру, поданої юридичною особою - 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1600 грн. Максимальний розмір не обмежено.
  2. позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою – підприємцем - 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму (640 грн.) для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 8000 грн.
  3. позовної заяви немайнового характеру, поданої юридичною особою або фізичною особою – підприємцем – в розмір одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1600 грн.
  4. позовної заяви немайнового характеру, поданої фізичною особою – у розмірі 0,4прожиткового мінімуму тобто 640 грн.

 

Отож, коли ви збираєтесь звернутися до суду, будьте уважні при визначенні суми судового збору, щоб не втратити час для врахування ухвали про усунення недоліків.

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання 

Всього коментарів: 0
avatar