З 2018 мирову угоду, що затверджена у суді, буде значно легше виконувати

Реформування цивільного процесу не обійшло стороною питання складення та виконання мирових угод.

 

Якщо в попередні роки питання виконання мирових угод було чи не найбільш проблемним, то з ухваленням нових процесуальних кодексів цьому питанню виділено більше правової регламентації та особливості її виконання.

 

Так, новелами цивільного процесуального кодексу України передбачено:

 

Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов’язків сторін.

 

Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

 

Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди.

 

Особливо варто звернути увагу на умови виконання мирової угоди, так кодексом передбачено, що виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, а ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.

 

Тобто це означає, що у разі не виконання умов мирової угоди однією із сторін, інша сторона має право звернутися чи до приватного, чи до державного виконавця щодо примусового виконання угоди. Ці нововведення є безперечним позитивом для укладання мирових угод та їх подальшу реалізацію.

 

А тому, коли в суді постає питання складення мирової угоди, найперше подбайте про те щоб вона була максимально конкретна та її можна було виконати. Для правильного її складання обов’язково проконсультуйтесь з адвокатом, а також надайте зразок мирової угоди для правового аналізу, якщо такий проект надано вам іншою стороною.

 

 

Адвокат Сергій Гула

 

Поставити питання

 

 

 

Всього коментарів: 0
avatar