З лютого сервісні центри МВС вже видають довідки про несудимість та як її отримати?

З 1 лютого 2017 року запроваджується надання фізичним особам довідок про несудимість сервісними центрами МВС.

Йдеться про довідках про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Надання інформації здійснюється на запити держорганів або фізосіб, оформлені з дотриманням вимог законодавства, в письмовій або електронній формі.

Громадянин, який досяг 14-річного віку, має право на отримання відповідних відомостей про себе.

 

Читайте також – що робити, якщо вашу машину забрали на штраф-майданчик?

 

Відомості з персонально-довідкового обліку надаються на вимогу заявника у формі довідки.

Запит в письмовій формі подається особисто заявником або його представником, незалежно від реєстрації місця проживання заявника. При подачі запиту заявник особисто пред'являє посадовій особі документ, що засвідчує його особу, та надає його копію.

Запит в електронній формі подається за умови ідентифікації заявника з використанням цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації, через офіційний веб-сайт МВС і офіційні сайти територіальних органів з надання сервісних послуг МВС.

Електронна довідка завіряється ЕЦП уповноваженої посадової особи ДІТ і направляється на робоче місце видаленого доступу, з якого надійшов запит. Там довідка роздруковується і заповнюється серія / номер використаного бланка. Роздрукована довідка підписується заступником керівника ДІТ, керівником ТСЦ МВ, скріплюється печаткою цього органу та видається заявнику.

 

Надання довідки здійснюється безкоштовно в термін до 30 календарних днів з дня надходження запиту.

 

За матеріалами Юрліга

 

Задати питання 

Всього коментарів: 0
avatar