За комунальні платежі потрібно платити, навіть якщо немає договору! Рішення ВСУ

Вже не один громадянин України зтикався з такою ситуацією, коли ЖЕКи або інші організації в односторонньому порядку змінюють комунальні договори і пропонують їх беззмінно підписати жильцям. Багато мешканців квартир з такою нахабністю не погоджуються і не підписують відповідних договорів через їх однобокість, думаючи, що немає договору – немає і підстав оплачувати комуналку.

Та не так думає Верховний суд. Так у своєму рішенні від 20 квітня 2016 розглянув цивільну справу про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та наголосив на деяких важливих аспектах:

  1. Сплата комунальних послуг може відбуватися або у строки, які передбачені договором, або законом;
  2. Є прямим обов’язком споживача сплачувати за комунальні послуги, якщо він їх спожив і від цього обов’язку не можливо ухилитися;
  3. Факт відсутності договору між споживачем і надавачем комунальних послуг не є підставою звільнення від оплати послуг;
  4. Якщо відсутній договір, споживач повинен користуватися нормами профільного закону. У нашому випадку Закон України «Про житлово-комунальні послуги».

 

Отже, в незалежності чи є у вас договір, чи не має – ви повинні платити за комунальні послуги. Але точно Вашим правом є те, що Ви можете не підписувати договір, який Вас не задовольняє!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

Всього коментарів: 0
avatar