Забезпечення права на свободу та особисту недоторканність, головне завдання для правоохоронців, яке реалізується за умови нашої активної уча

Аксіома полягає в тому, що наші права правоохоронці будуть дотримуватися тоді, коли ми їм про це будемо активно нагадувати та оскаржувати всі їхні незаконні та неввічливі вчинки та дії.

А щоб нагадувати та відстоювати права, потрібно їх знати та осмислити.

Право на нашу особисту свободу та недоторканість – є фундаментальним, природним правом нашого життя. І саме на нього, дуже часто незаконно посягають або частково обмежують без правових на те підстав.

А тому, ми повинні бути достатньо уважними та вправними, щоб ніхто не зміг їх свавільно порушити.

І для цього у нас є чітка норма Кримінального процесуального кодексу України, який зобов’язанні дотримуватися поліцейські, слідчі, прокурори та судді.

Варто знати, що під час кримінального провадження ніхто не може триматися під вартою, бути затриманим або обмеженим у здійсненні права на вільне пересування в інший спосіб через підозру або обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення інакше як на підставах та в порядку, передбачених цим Кодексом! Тобто правоохоронці повинні мати чітку законодавчу підставу вас затримати або повинні мати на це рішення суду!

Кожен, кого затримано через підозру або обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення або інакше позбавлено свободи, повинен бути в найкоротший строк доставлений до слідчого судді для вирішення питання про законність та обґрунтованість його затримання. І про це право Ви повинні завжди пам’ятати та активно вимагати його дотримання!

Пам’ятайте, що у разі вашого затримання Вас повинні негайно звільнити, якщо протягом сімдесяти двох годин з моменту затримання Вам не вручено вмотивованого судового рішення про тримання під вартою.

Обов’язково про затримання, взяття під варту або обмеження в праві на вільне пересування, а також про її місце перебування має бути негайно повідомлено її близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи. Тобто, саме Ви визначаєте як поліцейські мають повідомити Ваших рідних про ваше затримання – найкраще це робити через мобільний зв’язок!

Також Кодекс передбачає, що кожен, хто понад 72 годин тримається під вартою або позбавлений свободи в інший спосіб, має бути негайно звільнений, якщо відсутнє відповідне судове рішення!

А щоб правоохоронці пам’ятали про свої обов’язки, законодавець передбачив, що затримання особи, взяття її під варту або обмеження в праві на вільне пересування в інший спосіб під час кримінального провадження, здійснене за відсутності підстав або з порушенням порядку, передбаченого Кодексом, тягне за собою відповідальність! І вони її обов’язково понесуть, якщо ми будемо активні та добиватися дотримання наших прав!

 

Адвокат Сергій Гула

 

Задати питання

 

Всього коментарів: 0
avatar