Закордонні посилки 2019 - скільки необхідно буде сплачувати?

Верховна Рада ухвалила ряд законодавчих актів, щодо оподаткування посилок із закордону.

Що потрібно знати?

Сума податку для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців визначається на основі митної вартості товару. Митна вартість – це, як правило, ціна товару, вказана в договорі. Наприклад, якщо в договорі поставки вказано, що компанія купила за кордоном товар за 1000 євро, то саме з цієї вартості буде розрахована сума податку. Для фізичних осіб сума податку визначається на основі вартості, яка зазначена в товарному чеку на товар.

 

Якщо ж вартість товару встановити неможливо, оскільки вона ніде не зазначена, або зазначена в чеку/договорі ціна товару, на думку митного органу, не відповідає дійсності, то митний орган визначить таку вартість на основі ціни на ідентичні товар.

Ставка податку становить 20% від вартості товару. При цьому, юридичні особи та фізичні особи-підприємці не сплачуватимуть податок, якщо сумарна вартість товару не перевищує 150 євро. Фізичні ж особи не сплачуватимуть податок, якщо вартість не перевищує 100 євро.

З 1 січня по 30 червня 2019 року податок за ввезення товарів вартістю не більше 150 євро для 1 фізичної особи в 1 посилці від 1 відправника не сплачується. У цей період податок буде нараховуватися та сплачуватися за старими правилами.

З 1 липня 2019 року по 31 грудня 2020 року податок буде сплачуватися за товар у посилці вартістю більше 100 євро для 1 фізичної особи від 1 відправника.

 

Адвокат Сергій Гула

Всього коментарів: 0
avatar